Automātiskās pārnesumkārbas priekšrocības

PRIEKŠROCĪBAS

 


Palielinoties automobīļu skaitam, kā arī pasažieru un kravu pārvadājumu plūsmai, autovadītāja darba apstākli kļūst arvien sarežģītāki. Tādēļ radās nepieciešamība atvieglot autovadītāja darbu, vienlaikus paaugstinot tā efektivitāti un drošību. Par ievērojamu līdzekli šo uzdevumu risināšanā kļuva automobīļa vadības automatizācija, uzstādot automātisko transmisiju.


Par visizplatītāko automobīļu automātiskās transmisijas veidu kļuva hidromehāniskais pārnesums. Tieši šo, īpaši plaši izplatīto, pārnesuma veidu ārzemēs dēvē par «automātisko transmisiju».
Hidromehāniskā pārnesuma sastāvā ir hidromehāniskais transformators, mehāniskie pārnesumi un automātisko pārnesumu pārvadu vadības sistēma. Mehāniskā transmisija nodrošina jaudas plūsmas kustību virzienā no automobīļa dzinēja pie riteniem caur zobratiem t.i. caur cieto mehānisko saiti. Hidromehāniskā pārnesuma gadījumā, jaudas plūsma iet caur hidrodinamisko transformatoru. Pateicoties tam samazinās dinamiskā slodze ko rada gan griešanās svārstības no dzinēja, gan zobratpārvadu nevienmērīga darbība.


Hidromehāniskais transformators, pateicoties tā tehniskā rakstura īpatnībām izmaina (transformē) dzinēja griezes momentu, tādēļ pārnesumu skaits hidromehāniskās transmisijas mehāniskajā daļā paliek mazāks par pārnesumu skaitu mehāniskajās pārnesumu kārbās – 5-6 pārnesumi 13-16 vietā kravas automobīļiem, un par vienu-diviem mazāks vieglajiem automobīļiem.
 

Pārnesumu pārslēgšana hidromehāniskajās transmisijās tiek veikta nepārtraucot jaudas plūsmu, pie tam, dzinēja apgriezieni mainās laideni
Uzskaitītās hidromehānisko transmisiju īpašības sniedz automobīļiem veselu rindu priekšrocību.
 

Turpmāk, īsumā par 10 priekšrocībām automobīliem, kas aprīkoti ar hidromehāniskajām transmisijām, un īpaši tiek apskatītas 2 īpatnības: Palielinātā degvielas patēriņa iespēja un lielas hidromehānisko transmisiju izmaksas salīdzinot ar mehāniskajām transmisijām. Šīs īpatnības bieži tiek uzskatītas par hidromehānisko transmisiju trūkumiem, taču uzmanīgāk pavērojot, izrādās citādi:

 

© 2024, SIA "RAAP". Все права защищены.
Hosted by web-design.lv