Transmisijas remonts

Transmisijas remonts

Transmisijas remonts

DIAGNOSTIKA
Lai pareizi noteiktu defekta raksturu un aptuvenas remonta izmaksas, ir jāveic detalizēta AT pārbaude, kas sastāv no:
•kompjūterdiagnostikas, kurā nosaka AT elektroniskās vadības sistēmas defektus un vispārējo stāvokli;
•AT eļļas kvalitātes un līmeņa pārbaudes, kurā pēc eļļas krāsas, smakas un piemaisījumiem tiek noteikts defekts( parasti pie AT defekta eļļa ož pēc deguma un tai ir melni piemaisījumi) un tā raksturs.
•pārbaudes brauciena, kurā tiek noteikta AT darbības kvalitātes defekti. Pārbaudes braucienu veic tikai tad, ja pirmās divas pārbaudes neliecina par AT defektu, bet klientam ir sūdzības par tās darbību.
 


TRANSMISIJAS DEMONTĀŽA
Šajā operācijā transmisija tiek demontēta no automašīnas un nogādāta remonta iecirknī, kur tā tiks remontēta

TRANSMISIJAS REMONTS
Šī ir visdarbietilpīgākā un vissarežģītākā operācija, kurā tiek veikta AT izjaukšana, defektācija, jaunu detaļu uzstādīšana un salikšana. Šo darbu kvalitatīvi var veikt tikai speciāli apmācīti meistari – transmisiju mehāniķi. Bieži valda uzskats, ka remontējot AT, tai ir jānomaina tikai remontkomplekts, bet tā tas ne pavisam nav. Katrai AT ir noteikts detaļu skaits, kurš ir jānomaina, lai tā ilgstoši un uzticami kalpotu pēc remonta.


TRANSMISIJAS MONTĀŽA
Montējot transmisiju atpakaļ pie automašīnas, ir jāievēro ļoti daudz sīku nianšu, kuras nodrošinās AT perfektu darbību. Nepietiek AT tikai pareizi saremontēt, tā arī pareizi jāuzliek un tās darbība pareizi jāsaskaņo ar dzinēja darbību. Vecākām AT to veic mehāniski noregulējot modulācijas spiedienu, jaunākajām savukārt šo procedūru veic ar speciālas programmatūras palīdzību.


PĀRBAUDE
AT darbības pārbaudi veic, braucot ar automašīnu dažādos režīmos, pie dažādām slodzēm. Svarīgs faktors AT pārbaudē ir veikt pārbaudi gan aukstai, gan uzsilušai līdz darba temperatūrai transmisijai. Pēdējā pārbaude ir hermētiskuma pārbaude, ko veic vizuāli pārbaudot AT, vai tai nav eļļas noplūde.

© 2023, SIA "RAAP". Все права защищены.
Hosted by web-design.lv